T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bölge Müdürlüğümüzden Depremzedelere Yardım Eli

Yayın Tarihi : 14.02.2023

​6 şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilimizde gerçekleşen depremlerden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak amacıyla Bölge Müdürlüğümüzce çalışmalar yapılmaktadır. Bu kapsamda depremden etkilenen Bölge Müdürlüğümüz personelleri ve ailelerinin can güvenliği sağlandıktan sonra çevre illere ivedi bir şekilde yardım etmek üzere toplam 12 araç ve 33 personel görevlendirilmiştir.

Fow3oAGXEAEMVZ4.jpg

Öncelikle ekmek arzındaki sıkıntılar nedeniyle uzun uğraşlar sonucu Kızılaydan 500 adet ekmek tedarik edilerek Bölge Müdürlüğümüz koordinesindeki ekiplerimizce Adıyaman İlindeki afetzedelerimize ulaştırılmıştır.

Hizmet alımı yolu ile depremin yaşandığı ilk gece 2000 kişilik çorba ve su Bölge Müdürlüğümüz koordinesindeki ekiplerimizce Adıyaman İlindeki afetzedelerimize ulaştırılarak dağıtımı Bölge Müdürümüz koordinesindeki ekiplerimizce gerçekleştirilmiştir.

200 adet Battaniye Kızılaydan temin edilerek Bölge Müdürlüğümüz koordinesindeki ekiplerimizce Adıyaman İlindeki afetzedelerimize ulaştırılmıştır. Ayrıca hazır gıda ve hijyen malzemeleri temin edilerek depremzedelere dağıtılmıştır.